Na Kamennom to žije!

V sobotu 20. júla Kamenné námestie opäť ožilo rozmanitými aktivitami, detskými hrami, koncertami i diskusiou.

Poobedie sme otvorili mestským piknikom na najobľúbenejšom bode námestia – pod stromom pavlovnia.

Pokračovali sme komentovanou prehliadkou s vynikajúcim odborným výkladom architekta Martina Zaičeka z o.z. Archimera, na ktorú prišiel i sám autor komplexu Prior-Kyjev – pán architekt Ivan Matušík. Na terase obchodného domu sa na záver rozprúdila podnetná diskusia. Ďakujeme za množstvo cenných informácii a názorov!

Od 15tej sme sa spolu s deťmi vytvárali štipcové motýliky a iné zvieratká. O hodinku neskôr im Igor a Katka z divadla Dunajka vyrozprávali príbeh o popletenom kráľovi a ovocnom karnevale, do ktorého sa deti veľmi rady zapojili. Mohli sa stať účastníkmi predstavenia na pódiu, nielen jeho divákmi.

Potom sme spolu s deťmi postavili ideálne mesto z kartónových krabíc – podľa detí má byť plné parkov, jazier a ľudí.

O 17 tej bol čas venovať sa rastlinám vysadeným v rámci akcie Adoptuj si kochlík. Vďaka vode z Obchodného domu My Bratislava sme ich všetky pekne popolievali, aby vydržali horúce letné dni.

A o 18tej začal náš večerný  koncertný program:

18:00 – Ján H*I*T*O Hurtík
19:15 – Royko Passage
20:30 – King Shaolin

Na jeho spríjemnenie sme pripravili špeciálne prekvapenie: umelý trávnik na ktorom sa vynikajúco posedáva počas horúcich letných dní. Na jeho ďalšie využitie už nebudete čakať dlho ;)

 

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a užili si s nami ďalší skvelý deň Leta s námestím!

 

Za finančnú podporu ďakujeme:

Obchodnému domu My Bratislava, Nadácii Intenda, Nadácii SPP a Komunitnej nadácii Bratislava (grantový program young4ba) a Ars Bratislavensis.

Udalosť je súčasťou Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislavy.

Comments are closed.