Lavička pre ľudí

V roku 2012 rok partia dobrovoľníkov v rámci experimentu vytvorila na Kamennom námestí improvizovanú lavičku. Počas nasledujúcich mesiacov očarila stovky ľudí. Zmenila nehostinné prostredie na miesto, kde sa mohli bratislavčania zastaviť, stretnúť, posedieť a oddýchnuť si pod konármi nádherného stromu.

Jej neodôvodnené odstránenie bolo sklamaním ale aj novou výzvou. Rozhodli sme sa lavičku obnoviť! No tento raz provizórium z europaliet nahradila nová, odolná a dokonca mestom ochraňovaná lavička, ktorá pomohla premeniť námestie na miesto stretnutí a príjemného posedenia.

Vďaka crowdfundingovej výzve na týchto stránkach sa podarilo vyzbierať viac ako 600 euro! Vďaka týmto peniazom sme mohli za pomoci mnohých dobrovoľníkov 12. apríla 2014 osadiť novú štílovú lavičku priamo pod krásny strom na Kamennom námestí.

Prehľad nákladov nájdete tu a kópie účtov tu. Z vyzbieranej sumy ešte zostalo 126 €. Tie budú využité na prípadné opravy lavičky a na ďalšie zlepšenie verejného priestoru na Kamennomnámestí. V ideálnom prípade by sme priestor doplnili ešte o jednu lavičku aj keď mesto na základe impulzu ktorý sme týmto projektom dali na mieste osadilo niekoľko ďalších lavičiek. O použití zostávajúcich financií vás budeme samozrejme informovať.

Ešte raz sa chceme poďakovať každému jednému darcovi a každej jednej darkyni ako aj dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam za pomoc pri realizácií tohto jedinečného projektu.

Fotogaléeria: Workshop pre lavičku s dizajnérmi a architektmi – diskusia nad návrhmi lavičky, výroba lavičky a osádzanie prvej etapy 12. apríla 2014.

Comments are closed.