Lavička pre ľudí!

S veľkou radosťou oznamujeme, že pripravovaná lavička čochvíľa vznikne!

Pozývame Vás na osadenie prvej oficiálnej lavičky na Kamennom námestí! V sobotu 12. apríla pribudne v strede námestia pod stromom pavlovnia nová, výnimočná lavička. Je výsledkom práce dobrovoľníkov, študentov a členov iniciatívy Námestie pre ľudí. Jej osadenie na námestí bude zhmotnením snahy obyvateľov mesta, ktorí dlhodobo venujú tomuto verejnému priestoru svoj čas a starostlivosť.

Inštalácia lavičky sa uskutoční v sobotu 12. apríla od 9:00 do 16:00. O 16:00 lavičku slávnostne pokrstíme a približne do 18:00 budeme jej vznik neformálne oslavovať.

Lavička vznikla vďaka finančným príspevkom od desiatok darcov, ktorí sa rozhodli nápad podporiť. Vyskúšali sme v zahraničí populárny model crowdfundingu a vyšlo to. Našli sme veľa darcov, ktorí sa rozhodli prispieť sumou od 3 do 50 Eur. Podarilo sa nám vyzbierať fantastických 527 €! Peniaze sme použili na materiály, z ktorých sme lavičku spolu s dobrovoľníkmi vyrobili. Všetkým, ktorí sa doteraz na jej vzniku podieľali, srdečne ďakujeme!

Financie z darov nám však vystačili len na časť zámeru. V získavaní darov preto pokračujeme a dúfame, že sa nám po čase podarí dokončiť aj zvyšnú časť projektu, aby si mohlo ešte viac ľudí vychutnať chvíľku oddychu na námestí. Dokončenie projektu je možné ešte stále podporiť finančným darom prostredníctvom našej webovej stránky: www.namestiepreludi.sk/lavicka

Lavička sa stane po rokoch prvou oficiálnou lavičkou na Kamennom námestí. Doteraz trvalé miesto na posedenie na tomto námestí chýbalo. Lavička je jednou z viacerých intervencií, ktoré na námestí pripravila iniciatíva Námestie pre ľudí, aby poukázala na potenciál tohto miesta stať sa príjemnejším a kvalitnejším verejným priestorom.

Ďalšie informácie nájdete aj tu: https://www.facebook.com/events/1440728766165400/

Ako lavička vznikala si môžete pozrieť tu: http://on.fb.me/1oNr7NH a tu: http://on.fb.me/1qsHyue

Realizačné výkresy: LAVIČKA_pod_pavlovniou_UMIESTNENIE a LAVICKA_pod_pavlovniou_VÝKRES

Tešíme sa na stretnutie a predovšetkým na posedenie v tieni pavlovnie, ktoré si odteraz budú môcť vďaka nezištným darcom a práci dobrovoľníkov vychutnať všetci návštevníci Kamenného námestia.

Comments are closed.